SP-131 ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENA PRACY

Cel i program studiów

Przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Słuchacze studiów zapoznają się z możliwościami starania się o środki unijne przeznaczone na poprawę warunków pracy. Otrzymane świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych upoważnia absolwentów, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2.11.2004 r. „W sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy” (Dz. Nr 246, poz. 2468) do pełnienia funkcji inspektorów, starszych inspektorów oraz specjalistów i starszych specjalistów do spraw bhp w przedsiębiorstwach i innych jednostkach.

Uczestnicy

Uczestnikami studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy mogą zostać osoby posiadające wykształceniem wyższe, które zainteresowane są pogłębianiem wiedzy z zakresu BHP oraz zdobyciem atrakcyjnego zawodu.

Kwalifikacje absolwentów

Celem studiów jest wyposażenie absolwentów w pełen wachlarz narzędzi, dzięki którym będą oni potrafili sprawić, by w zakładzie pracy było po prostu bezpiecznie. Ilość wypadków przy pracy jest w Polsce wciąż zatrważająco dlatego ważne jest przygotowanie specjalistów, którzy będą się zajmować nie tylko przestrzeganiem regulaminów i wypełnianiem dokumentów, ale także profilaktyką zdrowotną, przeciwdziałaniem wypadkom przy pracy, rozpoznawaniem zagrożeń. Nowoczesny specjalista w dziedzinie BHP to jednocześnie praktyk i dobrze przygotowany do wykładów dydaktyk – szkoleniowiec. Musi się on orientować również w takich zagadnieniach, jak ochrona środowiska, ergonomia stanowiska pracy, nadmierny stres, mobbing, ochrona przeciwpożarowa, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

KOSZT

1.100 zł za semestr

WYMAGANE DOKUMENTY
  1. Podanie do Rektora